I. subregionální závod 2011

s7300941Tak nám odešla zima (skoro) a přiblížil se datum 1.subregionálu 2011. Přípravy které proběhly týden před závodem se skládaly z opravy rotátoru quadů a dovozu uhlí. Se Zdeňkem OK1AG, Zdeňkem OK1FIA a Jardou OK1WG bylo domluveno,že vyrazíme na kopec v sobotu po osmé hodině ,aby bylo umrznuto a dalo se bez problému vyjet. Výjezd na kopec proběhl podle představ – bez problému. Prvořadý úkol po příjezdu byl roztopit v kamnech a následná vykládka všeho potřebného. Následovala instalace techniky a k poledni i antén F9FT na plnou výšku stožáru, za slunečního tepla. Problém nastal při zkoušce otáčení, digitální ovládání začalo trucovat. Zdeňkové dlouho mudrovali než se zařízení podařilo nastavit, manuál k rotátoru je napsán docela zmatečně. Vlastní závod doprovázely poměrně nestabilní podmínky, rušení a hluboké dlouhé QSB, které bylo příčinou nedokončených QSO do PA G i DL . U TCVR se jako obvykle střídali OK1AG a OK1FIA.

OK1WG se pokoušel poslouchat na 70cm,za použití provizorně instalované antény. Pár stanic bylo docela dobře slyšet ,jenomže asi ve 20hod začalo foukat a v 21hod vítr anténu povalil a poškodil, a tak poslechové zkoušky ukončil HI .

Spojení na dvoumetru pomalu přibývala ke spokojenosti všech ,hlavně v příjemně vytopeném interiéru . Po studené a profoukané noci bylo nedělní dopoledne mrazivé,ale hlavně suché na rozdíl od předpovědi. Během dopoledne se OK1AG pokusil odstranit nepříjemné praskání z quadů, což se podařílo.

Přichází patnáctá hodina a s tím i konec závodu. Ve staničním deníku je zapsáno poslední 379té QSO.

Skládání antén probíhá ve velice nepříjemném mrazivém větru,zbývá rozebrání vysílacího pracoviště a naložení všeho zařízení do aut. Vypnutí elektřiny, uzamčení objektu a následný odjezd, dělá tečku za prvním subregionalem roku 2011, ke spokojenosti všech účastníků.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *