KV OK-OM DX contest

Jak už jsme se předběžně na A1 contestu domluvili se Zdenkem OK1FIA a mojí maličkostí OK7PY, že o nadcházejícím víkendu rozdáme pár bodů na krátkých vlnách v dalším radioamatérském „svátku“ a aktivujeme okres CJH v českém závodě OK-OM DX kontestu ze stálého QTH, stalo se tak. Vybavení zařízením je obstojné, avšak na anténách pro KV
je mnoho co vylepšovat, to je jasné. Takže anténní systém pro tento závod byl jen dipól na 80m (ovšem chodí z letiště dobře) z vrchu stožáru a vertikální dipólová anténa GAP pro vyšší bandy.
Příjemné byly „pile upy“, které se vždy na 80, 40 i 20metrech utvořily na náš vzácný okres (v tomto závodě násobič). Podmínky šíření nic moc, 10m pásmo kompletně zavřeno, 15m velká bída, takže použitelná byla jen spodní pásma. Zdenda OK1FIA zajel jen na chvíli večer a užil si také svého „pile upu“, já dojel zbytek, ale tak trochu rekreačně, především se záměrem aktivovat okres (násobič) CJH a celkem jsem byl s výsledkem spokojen. Konečný výsledek byl 474 QSO a bodový zisk 170340 bodů.
Osobně jsem si závod užil a rád bych jel i příští ročník, snad se podaří i nějaký upgrade anténního systému a bude to třeba i zase o trošku  lepší.

Konečné umístění: 4. místo,  463 QSO, bodový zisk 162 360 bodů v kategorii MULTI, one transmitter, all bands, HIGH POWER

Pavel, OK7PY

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *