I. subregionální závod 2018

Ahoj všem. Posílám opět report z prvního závodu v letošním VKV kontextovém klání. Bohužel letos na první březnový víkend vládlo ještě zimní počasí a výjezd ke kótě byl velmi nejistý, protože na kopci ležel ještě sníh a navíc v pátek před závodem ještě napadlo pár centimetrů. Bylo těžké odhadnout, jestli vůbec bude možné využití našeho QTH. Navíc v době řádění chřipkové epidemie byl Zdenek OK1AG a i Jarda OK1HBQ odstaveni v domácím ošetřování. Radek 1CPR lyžoval někde na sjezdovce s rodinou a nakonec ale i Zdenek 1FIA vzdal pokus o vyjetí při pohledu na počasí. Takže jsem tak trochu zůstal osamocen a přemýšlel jsem, zda do toho půjdu. V sobotu jsem se rozhodl, že to prostě zkusím a hold když nevyjedu až ke kontestovému domečku, prostě se vrátím a zůstanu v teple domova.

Po prvních několika desítkách metrů snahy o vyjetí nahoru zavátou cestou, jsem nakonec zvolil raději cestu po poli (naštěstí díky předchozím mrazům, umrznutý podklad) a podle všeho jsem udělal také dobře a vyjel jsem relativně v pohodě až k vysílacímu středisku na kopci a dokonce i s dostatečným 3 hodinovým předstihem. Samozřejmě bylo nutno v prvé řadě zajistit teplo, naštěstí nemrznoucí směs v topení ještě fungovala, takže brzy se z komína už valil dým. Tady jen má poznámka, že po příjezdu bylo uvnitř po předchozích mrazech na teploměru ještě -4st C…. Po hodině a půl roztopení a současného venčení mé čtyřnohé společnice Rozárky, jsem se pustil do sestavení vysílacího pracoviště pro 2m a očekával jsem potíže s koncovým stupněm ve spojení s mou TS2000 kou, které se objevily v předchozích závodech, kdy trochu zlobilo ALC. Ale protože koncový stupeň nedávno prošel potřebnou repasí od Zdenka 1AG (Zdenku díky moc, naladil jsi to perfektně, skvělá práce), žádné potíže nenastaly a po odzkoušení před závodem bylo možno se pustit do boje. Sám jsem si dal za úkol tento závod jet s maximálním úsilím aby předávané kódy byly pokud možno stoprocentní, jak se to podařilo jsem sám zvědav v konečných výsledcích.

V sobotu až do večera podmínky nic moc a ani spojení příliš nepřibývala. Jinak závod proběhl ve stylu závodit, udržovat oheň v kotli a venčení Rozárky a v mezičase něco teplého do žaludku… V pozdních nočních hodinách a předchozího spánkového deficitu jsem kolem 1 hodiny ráno zavřel víka a šel „nabíjet baterky“.

Ráno probuzení do velmi chladivého rána (na teploměru -10,5 st C) , samozřejmě v prvé řadě bylo na programu opět zatopit a posilnit se snídaní a kávou. Takže zařízení jsem ráno zapnul až v půl osmé v neděli. Podmínky se zdály již trochu lepší a také brzy přišel na výzvu náš klasický ODX v podobě ON4KHG z JO10XO a následovala relativně velká šňůra stanic z DL. A také i směr do Itálie se nenechal zahanbit, takže bylo co dělat. Celkové výsledky následně překvapily i mne samotného. Celkem se podařilo slušných 353 QSO. Překvapila vysoká účast DL stanic kterých bylo 143 a naproti tomu bylo pouze 95 spojení do OK. Dále trochu zaskočila malá účast z našeho výborného směru do YU (3), S5 (6), 9A (10) což trochu vylepšil směr do Itálie (29QSO), ostatní směry nepřekvapily.

Celkový výsledek tedy 110414 bodů a s průměrem 314km/QSO. Díky tomu, že byla relativně malá účast konkurenčních stanic z OK se zatím výsledky zapsaly na hezké 4. místo, což pokládám za zdařilé a snad v letošní sezóně budeme pokračovat nadále na předních místech v rámci OK stanic. Tolik můj report z 1. subregionálu 2018.

Těším se na příští závod, snad už půjde i postavit druhý anténní systém a třeba bude možno aktivovat i pracoviště na 70cm (tentokrát to fakt v jednom člověku nešlo… ). Takže se mějte a v 2. subregionálu (1.květnový víkend) naslyšenou a naviděnou.

73! Pavel OK7PY

 
 
 
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *