PA 1/2018

Po úspěšném účinkování v celoroční soutěži Provozním aktivu, kde jsme zakončili sezónu umístěním na krásném prvním místě v ČR, jsme zahájili sezónu provozních aktivů i v roce 2018 ve stabilním složení Zdenek OK1AG, Zdenek OK1FIA a moje maličkost OK7PY.

Tentokráte bylo naše snažení obtížnější o nemožnost dojet na naše přechodné QTH autem až k domečku, jelikož napadlo cca 20-25cm sněhu. Takže nezbývalo než vzít zařízení pěkně do teplých a hurá sněhem na kopec. Nutno podotknout, že patří velký dík Zdenkovi OK1AG za včasné dovezení koncového stupně na kótu po opravě ještě za podmínek bezproblémového dojezdu. Takže stačilo jen na kopec dotáhnout TCVR , ostatně velmi důmyslně uzpůsobený pro pěší pochod na kótu od Zdenka AG, a notebooka pro spojení s KST chatem. Raději jsme si dali trochu předstih, ale dorazili jsme na kopec už v 8hodin , takže bylo i dostatek času na odzkoušení opraveného PA a psychické přípravy v podobě dobré kávy.

Závod začal hned od počátku velmi svižně díky operátorské zručnosti Zdenka FIA a po hodině provozu již hezkých 43 QSO a relativně i pěkných DXů. Dál pokračoval Zdenek AG a hned zpočátku přišel F1BBW z JN38 a další pěkná spojení. Na mne pak zbyl zbytek závodu, kde se podařilo i ODX s ON4KHG 814km. Jinak celkový výsledek potěšující, počet QSO 118 násobičů (velké čtverce) 41 a celkový počet bodů 19147bodů. Podle všech předpokladů bychom měli potvrdit a i v tomto úvodním kole se umístit na špici v rámci OK stanic.

Pracováno bylo se zeměmi : 58xOK 2xSP 9xOM 2xS5 9x9A 1xE7 1xYU 1xYO 2xHG 21xDL 1xUR 7xI 1xF 1xOE 1xPA 1xON. Přidávám i mapu spojení a také fotografii cesty z transportu z kopce dolů.

Takže sezonu provozních aktivů 2018 jsme zahájili výborně a další úspěchy snad i brzy přijdou… . Tolik krátkého reportu z 1. kola provozního aktivu 2018.

73 ! Pavel OK7PY

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *